Değerli İş Ortaklarımız ve Paydaşlarımız,
 
Sanayicilikte 50 yılı geride bırakmış ve ülkemizin sanayileşme sürecine tanık olmuş biri olarak; her geçen gün kendisini yenileyen, müşterilerine daima yakın olan, en zor koşullarda dahi enerjisini yitirmeyen, tedarikçileri ve çalışanları ile kol kola girebilen işletmelerin daima başarılı olduğunu gördüm. Mükemmele ulaşmak için gösterilen çabaların hiçbir zaman karşılıksız kalmayacağına inandım.
 
Bir sanayici olarak, deneyimlerim bana; tedarikçilerin ve yan sanayilerin büyük işletmelerin destekleyicisi ve tamamlayıcısı olduğunu, hatta büyümelerinde stratejik iş ortağı olması gerektiğini göstermiştir.Ülkemizdeki duruma baktığımda ise, ana işletmelerin rekabet edebilmesi için gerekli olan nitelikli tedarikçi - yan sanayi firma buluşmalarının yeterli olmadığını ve alınması beklenen hizmetin yetersiz olduğunu gözlemledim. 
 
Bugüne kadar tüm girişimlerimde ileriye dönük yatırım geleneğimi, üretime ve teknolojiye verdiğim önemi asla yitirmemenin gayretini gösterdim. 
 
2010 yılında AKS Kontak Sanayi Şirketi’ ni nitelikli tedarikçi kapsamında yeniden yapılandırmak, yeni başarılara doğru yelken açtırmak ve ülkemizin gururu olacağı seviyeye taşımak hedefi ile yola çıktık. 
 
Biz bu yaklaşımla, AKS olarak atacağımız doğru adımlar, üretime ve teknolojiye verdiğimiz önem ile birlikte iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve müşterilerimizden aldığımız güçle başarımızı dünyanın sayılı tedarikçilerinden birisi olmak üzere sürdürmeye devam edeceğiz. Bu yolculukta sizlerle ilerleyecek, sizlerden öğrenecek, sizlerle başaracağız. İnsanlık için en üstün değerleri katmaya çalışırken, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için sorumluluk almaktan asla kaçınmayacağız. 
 
Sevgi ve saygılarımla, 
 
Cahit Durmaz 
Yönetim Kurulu Başkanı