Kalıphane Bölümümüz elektrik, elektronik, beyaz ve kahverengi eşya, otomotiv, asansör, vb. sektörlere hassas ve hızlı prograsif kalıplar imal ederek, kalıp içi birkaç operasyonlu kalıplar ile müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Müşteri beklentilerine göre alternatif maliyetli ve alternatif verimlilik opsiyonlu kalıp dizaynları ile kalıp içi diş çekme, kontak çakma,  kaynaklı kontak ve montaj vb. kam sistemli (Multiform, Bihler)  hassas ve hızlı prograsif kalıplar yapma yeteneğine sahiptir. Bu farklı çözümleri mevcut tecrübeleri ve Avrupalı partnerleri ile birlikte eş zamanlı çalışarak yapmaktadır.

Tasarımlarında 2D ve 3D CAD ve imalatta da CAM destekli ürünler kullanarak dizayn ve üretim sürecini yönetmektedir. Malzeme mühendisliğinin, kaplama teknolojilerinin, kalıplama yöntemlerinin, kalıp güvenlik sistemlerinin ve kalıp ekipmanlarının dünyada geldiği son noktaları yakından takip etmektedir.

CNC işleme merkezleri, Tel ve Dalma Erezyon Tezgahları,  Elektro Erezyonlar, Frezeler, Tornalar, Kumlama makinesi vb. hassas ve alternatif işleme teknolojisini makine parkuru ile buluşturarak hem sektörünün lideri konumunda, hem de müşterilerinin son teknolojik yöntemlerle buluşmasını sağlamaktadır.

Kalıp üretiminin her aşamasında en hassas ölçüm yöntemleri, 5 eksenli Koordinat Ölçüm Sistemi (CMM),  kullanarak üretimde devam edecek verimlilik  temellerini atmaktadır.

Kalıphane üretim süreçlerini "ERP Kurumsal Kaynak Yönetimi Programı’’  içerisinde yürütmek ve yönetmektedir. Tüm kalıplar ve kalıp parçaları lazer makinamız ile etiketlenerek, özellikle kritik parçalar için yedek parça stoğu  ve stok miktarları sistemli olarak takip edilmektedir. Böylelikle üretimdeki tamir bakım sürelerimizi kısaltarak maliyet ve verimlilik avantajı sağlamaktayız. Lazer makinamızda etiketlemenin yanı sıra erkek – dişi markalamada yapılmaktadır.