Türkiye’deki en yüksek kapasiteye ve makine opsiyonlarına sahip bölümümüzde  20 yılı aşkın birikimimizle elektrik, elektronik, beyaz ve kahverengi eşya, otomotiv, asansör vb. sektörlerdeki tüm müşterilerimizin; DIN normlarına göre veya özel ölçülerde kafa çapı 0.9 mm ile 10 mm arası gümüş, bakır ve bimetal kontak üretimleri  ile  talep ve beklentilerini karşılamaktayız.

Elektrik devresinin karakteristikleri (akım, gerilim vb.), yükün çeşidi, kapasitesi, kontaklara uygulanan kuvvet, kontakların açılıp-kapanma sayısı,  açılıp-kapanmanın sıklığı ve güvenilirliği göz önüne alarak çeşitli alaşımlarda (Ag, AgNi , AgCdO, AgSnO, AgZnO  v.s.) ürettiğimiz kontaklar yüksek elektrik iletkenliğine, yüksek ısıl iletkenliğe, yüksek reaksiyon direncine ve  yüksek ergime noktasına sahiptirler.

Kontakların kalite kontrolü üretim aşamasında makinalardaki sensörler ile yapılmaktadır. Üretimi tamamlanan kontakların kalite kontrolü ise  ölçüsel ve görsel olarak % 100’ü  otomasyon sistemleri ile  kontrol edilmektedir. Laboratuar ortamında mikroskop cihazları ile 100 kata kadar büyütme yapılarak ürün kalitesinin sürekli kontrolü yapılmaktadır.

Modern ve teknolojik fırınlama, çapak alma ve yıkama yüzey işlemleri ile  kontakların  kalitesinin  en yüksek seviyede olması sağlanmaktadır. 

Ayrıca bölümümüzde bulunan haddeleme prosesi ile müşterilerimiz için esnek üretim ve maliyet avantajı sağlamaktayız.